line6 model gallery

Line6 m5 cz.3 – mod, filter, delay!

Ostatnia dawka brzmień jakie oferuje Line6 M5 i podsumowanie multiefektu pod względem brzmienia, możliwości, użytkowania!

W poprzednich wpisach mieliśmy okazję posłuchać jak M5 radzi sobie z przesterowaniem oraz z dodawaniem przestrzeni do granych przez nas partii. Nadeszła pora na pozostałe grupy efektów: Delay, Filter i oczywiście Modulation.

Delay

Od klasycznych analogowych symulacji przez  mono, stereo, reverse, ping pong, a także brzmienia z odrobiną modulacji… każdy znajdzie tu coś dla siebie!

To nie wszystko 😉 Funkcje tap tempo oraz subdivision zapewniają pełną kontrolę nad urządzeniem w warunkach scenicznych jak i studyjnych.

Filter

Przenosimy swoją muzykę do innego wymiaru! Autowah? Whammy? A może harmonizer? Ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia 😉

Ciekawą propozycją jest preset Smart Harmony, naprawdę świetnie radzący sobie harmonizer, oraz bogaty wybór wah’ów – tutaj jednak dobrze byłoby mieć pedał ekspresji 😉

Modulation

Ostatnią grupą efektów są modulacje. Wybór jest naprawdę spory: tremolo, phasery, flangery, chorusy – wszystko czego trzeba !

 

Funkcjonalność, jakość, zalety, wady – czyli podsumowanie M5

Zacznijmy od tego co najważniejsze :  olbrzymia ilość bardzo dobrej jakości brzmień! Każdy z presetów posiada szeroki zakres regulacji, który pozwoli wykręcić własny sound. 24 komórki pamięci powinny wystarczyć na zapisanie ulubionych ustawień;)  W temacie regulacji parametrów – wielki plus za tap tempo, którego można użyć w większości efektów z sekcji delay czy modulation. Kolejną zaletą jest możliwość podłączenia pedału ekspresji, który pozwoli w warunkach koncertowych na kontrolę przypisanego mu parametru.

Line6 M5 to idealna propozycja dla kogoś, kto szuka swojego brzmienia i nie chce wydawać przy tym majątku. Świetny stosunek ceny do jakości i możliwości tego urządzenia jest kolejną zaletą!

Czy M5 ma jakieś wady? Według mnie tylko jedną – możliwość korzystania tylko z jednego efektu w tym samym czasie – nie zmiksujemy więc brzmienia fuzz’a z delay’em żeby zagrać epickie solo.  Na wszystko jest jednak sposób! Line6 oferuje modele M9 i M13, które pozwalają korzystać z większej ilości efektów jednocześnie 🙂

Według mnie M5 posłuży jako pedalboard w sytuacji kiedy posiadamy dwukanałowy wzmacniacz i chcemy dodać koloru i przestrzeni w granych partiach. Drugą opcją na wykorzystanie M5 jest umieszczenie jej w podłodze obok innych kostek. Tuner, delay, phaser, reverb – wszystko w jednej obudowie.

Zdecydowanie polecam 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *