Lag

Lag T66D – Testujemy!

Czy można kupić gitarę akustyczną za 600 zł, która będzie brzmiała miło dla ucha? Albo taką, która będzie super wyglądać, będzie świetnie wykończona? Można mieć to wszystko, i to właśnie za około 600 zł – z pomocą nadchodzi Lag T66D!

Lag guitars, to instrumenty francuskiego producenta. Pomimo że kraj nie kojarzy się nam z gitarami, instrumenty są wykonane bardzo precyzyjnie i brzmią bardzo dobrze.  Tym razem w moje ręce trafił Lag T66D – jeden z podstawowych modeli w ofercie producenta.

Od strony technicznej

Korpus typu dreadnought wykonano z połączenia mahoniu (boki i spód) oraz świerkowej płyty wierzchniej. Gryf również wykonano z mahoniu a podstrunnicę z palisandru.

 

 

Przyjrzyjmy się dokładniej 😉

Oczywiście brzmienie to pierwsze kryterium przy wyborze instrumentu, ale któż z nas nie chciałby mieć ładnie wyglądającej gitary?

Lag prócz walorów brzmieniowych, całkiem dobrze radzi sobie też w kwestii wizualnej. Satynowe wykończenie w połączeniu z czarnym bindingiem czyni gitarę charakterystyczną na tle innych instrumentów.

 

Dodatkiem do eleganckiego wykończenia gitary jest rozeta wokół otworu rezonansowego – skromna, ale bardzo dobrze komponująca się z całością.

Lag

A co z brzmieniem?

No właśnie. Tu mamy największą niespodziankę – gitara odzywa się całkiem przyjemnym, pełnym pasmem a do tego dość długo wybrzmiewa. A z resztą… posłuchajcie sami 😉


Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to dość specyficzny profil gryfu – ale to odczucie bardzo subiektywne. Pamiętajmy że wybierając gitarę, warto ograć ją samemu i sprawdzić czy manualnie instrument spełnia nasze oczekiwania 😉

Jeśli donośny dźwięk z pudła to wciąż mało, instrument występuje też w wersji z wbudowanym pickupem (model T66DE).

Na zakończenie

Lag T66D to przede wszystkim świetny stosunek jakości do  ceny. Nowe egzemplarze da się kupić za około 600-700 zł – ciężko o tak dobrze wykonaną i jeszcze lepiej brzmiącą gitarę w tym przedziale cenowym. Kształt korpusu gwarantuje donośny dźwięk, a drewno, z którego został wykonany instrument pełne brzmienie.

Gitarę mogę polecić zarówno początkującym, jak i trochę bardziej zaawansowanym gitarzystom, którzy szukają instrumentu za niewielkie pieniądze. Nie zapominajmy że to jeden z podstawowych modeli – jeśli niskie serie brzmią tak dobrze, to myślę że bardziej wymagający muzycy bez problemu znajdą coś dla siebie wśród wyższych modeli;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *